Mieszkanie dla astmatyka

astma

Astma nie jest może najpoważniejszą chorobą przewlekłą, jaką można sobie wyobrazić, niemniej jednak potrafi dość znacząco utrudnić życie. Warto zatem wprowadzić kilka zmian w swoim otoczeniu, żeby jej objawy były jak najmniej uciążliwe.

Jeśli jesteśmy uczuleni na roztocza kurzu, należy pozbyć się z mieszkania wszelkich elementów będących jego siedliskiem. Warto zrezygnować z zasłon czy puchatych dywanów. Jest to oczywiście pewien dylemat. Tego typu dodatki sprawiają, że w mieszkaniu jest przytulniej i są ważnym elementem wystroju. Wydaje się jednak, że zdrowie powinno tutaj stać się priorytetem.

Rzecz jasna należy też często prać pościel, a także – częściej niż normalnie – wszelkie grube ubrania, jak bluzy czy swetry. Istnieją specjalne substancje, które można dorzucić do pralki i pomogą lepiej rozprawić się z roztoczami kurzu zalegającymi w grubych ubraniach, pościeli czy ręcznikach. Wiele osób ma również alergię na pleśń. W takich przypadkach niestety trzeba pozbyć się z domu wszelkich kwiatów doniczkowych. No i znów – ucierpi design, ale zdrowie jest najważniejsze.

Ogólnie wydaje się – niezależnie od tego, czy cierpimy na astmę/alergię, czy nie – że warto tak urządzić mieszkanie, by było nie tylko funkcjonalne, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Warto stronić od licznych otwartych szafek, ustawiania na nich milionów pamiątek (kolejne siedlisko kurzu), czy też dywanów, których porządne odkurzenie zajmuje często więcej czasu niż odkurzenie gołych podłóg w całym mieszkaniu. Jeśli chodzi o materiał wykończenia ścian czy blatów, warto pomyśleć o betonie architektonicznym. Szczególnie fajny do utrzymania w czystości jest w kuchni – jeśli zdecydujemy się na betonowe blaty kuchenne – źródło informacji. To ogólnie bardzo fajny materiał. Sprawia, że mieszkanie wygląda nowocześnie i oryginalnie. I jest do tego bardzo trwały.

Więcej na ten temat: http://www.modernconcrete.pl/oferta/

Niestety każdy kto ma astmę musi wprowadzić do swojego życia pewne zmiany. Lekarstwa, inhalatory – wszystko to ułatwia funkcjonowanie. Ważna jest też duża ilość ruchu. Ale nie zapominajmy też o naszych mieszkaniach. Czasem kilka niewielkich zmian może sprawić, że będzie nam się oddychać dużo lepiej.