Pozytywne spojrzenie na świat

różowe okulary

Mówi się, że człowiek wykorzystuje ledwie kilka procent możliwości swojego mózgu. Jedni powtarzają tę informację jako prawdę objawioną, inni mówią że to mit i totalna bzdura. Prawda zapewne leży pośrodku. Wykorzystujemy więcej niż kilka procent naszych możliwości, ale na pewno nie wykorzystujemy ich w pełni. Dlatego też uważam, że bardzo ważne jest pozytywne nastawienia do świata.

My, Polacy, lubimy się użalać nad sobą. Zapytaj kogoś w stanach, „jak leci”, odpowie Ci, że jest super, nawet jeśli dwa dni wcześniej stracił cały majątek, a żona złożyła papiery rozwodowe. Zadaj to samo pytanie w Polsce – od razu usłyszysz litanię tego, co jest złe, nawet jeśli sam zapytany ma całkiem niezłe życie. Zbyt dużo skupiamy się na negatywnych emocjach. A to odbija się na naszym zdrowiu. Psychicznym, a to potrafi przedkładać się na fizyczne.

Oczywiście każdy z nas psychikę ma różną i niektórzy są bardzo podatni na wszelkie, nawet małe problemy. Szczególnie w XXI wieku, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani, niezdrowo się odżywiamy i zbyt dużo się stresujemy. Może w takich sytuacjach warto poszukać pomocy u specjalisty? W końcu psycholog Wrocław to osoba, która może pomóc każdemu z nas, niezależnie od tego, jak duże mamy problemy w życiu. Warto porozmawiać ze specjalistą i trochę inaczej spojrzeć na świat. Może właśnie bardziej pozytywnie.

pozytywne myślenie
Warto podchodzić do życia pozytywnie

Inną formą motywacji w życiu może być coaching – czytaj więcej. Jest on w pewnym sensie złą sławą owiany, bo został trochę w ostatnich latach sprowadzony do absurdu. Średnio przekonujące osoby próbują wmówić szeregowym pracownikom sieci sklepów, że ci mogą wszystko. Po co? Nie wiadomo. Ale prawda jest taka, że dobrze przeprowadzony coaching może naprawdę pozytywnie wpłynąć na nasze życie.

Generalnie jednak niezależnie od tego, jaki sposób na poprawę naszego patrzenia na świat wybierzemy, ważne, by podziałała. Bo nasze zdrowie psychiczne w bezpośredni sposób przełoży się na zdrowie fizyczne. Warto więc o to zadbać.