Wakacyjne rarytasy

Warto pamiętać, że podczas wakacji dostępna jest cała masa warzyw i owoców, które świeże, dostępne są zaledwie przez kilka tygodni w roku. Najlepiej wtedy zmienić nieco swoją kuchnię, aby w pełni wykorzystać to co daje nam ten okres w roku.

Dobrze jest wykorzystywać świeże warzywa do obiadów, czy też na przekąski. Zawsze lepiej podjadać świeże chrupiące warzywa niż niezdrowe chipsy, czy paluszki. Możemy też jako dodatek do obiadów przygotowywać codziennie inne sałatki czy surówki, które będą idealnym dopełnieniem na talerzu.

Co więcej dobrze jest też korzystać ze świeżych truskawek, czy też czereśni w codziennej diecie. Zawsze zamiast czegoś słodkiego możemy zjeść sobie kilka sezonowych owoców, które również są słodkie. Czekolady i inne batony są dostępne przez cały rok i zawsze będzie dla nich czas, natomiast nasze polskie truskawki są ograniczone czasowo, dlatego warto korzystać dopóki mamy taką możliwość. Jeżeli mamy taką opcję to możemy też zawsze zamrozić sobie odrobinę truskawek, żeby zimą przypomnieć sobie smaki lata.