Zachowaj zdrowie - po pracy odpoczywaj w ogrodzie

Odpoczynek po pracy

Mnóstwo osób z nas chce być jak najsolidniejszymi przedsiębiorcami i przez to szczególną uwagę zwraca na poziom swej wydajności. Tego typu podejście nierzadko grozi pracoholizmem, który wywołuje rezultat przeciwny do zaplanowanego: przestajemy być wydajni, jesteśmy wyczerpani i coraz słabiej realizujemy swe obowiązki. W jaki sposób uniknąć takiego obrotu spraw?

Po pierwsze należy zatroszczyć się o systematyczny relaks, przykładowo w małym ogródku. Dobrze jest w wolny dzień oddalić się od komputera i posiedzieć przy stole ogrodowym z bliskimi, by mieć chwilkę wytchnienia. W ciągu dnia z kolei można umożliwić sobie krótki odpoczynek, wychodząc z pomieszczenia i kładąc na chwilę w leżaku ogrodowym, lub wyjść na krótką przechadzkę na tereny zielone. Nie potrzeba dużo, by odzyskać całkowitą efektywność.

Żadna osoba nie może przecież robić wszystkiego na 100% cały czas. W którymś momencie pojawiają się objawy zmęczenia: nie potrafimy się skoncentrować, zaczynamy popełniać pomyłki, mamy wolniejszy czas reakcji. Z tego powodu na te same zadania musimy poświęcać jeszcze więcej siły, a w dodatku jej poprawność w dużej mierze zostaje obniżona. Mozolna praca bez odpoczynku ma duże szanse źle wpłynąć nie tylko na nasze rezultaty w firmie, ale i na nasze zdrowie. Brak możliwości odetchnięcia rodzi brak energii lub podenerwowanie, stany zapalne, problemy z ciśnieniem, wzmaga niebezpieczeństwo zawału serca - a to tylko wybrane efekty, którymi skutkuje ciągłe zmęczenie.

Nadzwyczaj ważne jest, by nie zapominać o wypoczynku nie tylko na wakacjach. Znakomitym planem na zachowanie świeżości umysłu mogą być systematyczne wizyty w ogrodzie (lub chociaż na balkonie). W tygodniowym grafiku zadań warto wziąć pod uwagę spędzenie czasu poza biurem, zadziała to dodatnio na naszą efektywność oraz samopoczucie.

Przestrzeń, w której chcemy się relaksować, korzystnie jest wyposażyć w wygodne meble ogrodowe. Pozwolą nam wypoczywać nie tylko aktywnie, podlewając rośliny, ale i przykładowo czytając książki na leżakach ogrodowych. Aby zatroszczyć się o długotrwały komfort, warto nabyć meble z technorattanu, zobacz tu. Ten nowoczesny budulec ma wszystkie zalety zwykłego rattanu, ale jest znacznie od niego trwalszy i w wyższym stopniu odporny na warunki atmosferyczne. Nie trzeba będzie zatem niepokoić się chowaniem mebli ogrodowych do garażu podczas ulewy. Stoły ogrodowe będą mogły przebywać na dworze przez cały rok, a po zimie wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną szmatką.

Jeśli chcemy zapewnić sobie jak najwięcej wygody i chcemy mieć pewność, że nasz wypoczynek będzie bez wątpienia dobry, powinniśmy także zainwestować w parasole ogrodowe. Spędzenie czasu w gorącym słońcu zapewne nie będzie przyjemnym relaksem, a raczej okropieństwem i też może mieć zły wpływ na nasze samopoczucie. Stąd tak ważne jest, by pomyśleć o ochronie przed mocnym promieniowaniem, umieszczając parasole ogrodowe w takim miejscu, by osłaniały jak największą powierzchnię.

Kompletne zestawy mebli ogrodowych mają prawo stanowić znaczny wydatek, ale nie musi być to wielki problem. O zakupie warto pomyśleć pod koniec lata i poczekać na wyprzedaż mebli ogrodowych. Dzięki temu nie narazimy się na zbyt duży nakład pieniężny, a jeśli wybierzemy meble z technorattanu, nie będziemy mieć kłopotów z ich zimowaniem. Bez problemu poczekają na wiosnę, kiedy będziemy mogli odpoczywać na leżakach ogrodowych i zbierać siły przed powrotem do pracy.

Inspiracji do powstania artykułu dostarczył między innymi ten blog: https://meble.ogrodowe.net/blog/