Bolesna kontuzja - sposoby leczenia

Sportowcom też zdarza się zawierać śluby. Poniektórym ciężko odpuścić ćwiczenia nawet przed własnym weselem, co z kolei może spowodować kontuzję, a ta - długotrwały ból. Szczęśliwie nie musisz przekładać wesela. W XXI w. leczenie bólu jest możliwe.

Po pierwsze od razu odwiedź swojego lekarza sportowego, który być może wyśle cię na rehabilitację. Już tylko to powinno poskutkować zmniejszeniem bólu, ale prawdopodobnie będzie konieczne zrealizować leczenie bólu inną metodą. Sposób leczenia dobiera się w zależności od rodzaju urazu - niektóre kontuzje nie potrzebują specjalistycznego leczenia, np. przy lekko skręconej kostce trzeba tylko odpoczywać. Kiedy kontuzja jest poważniejsza i daje ci się we znaki np. ból barku czy też ból biodra i nie możesz przez to zwyczajnie funkcjonować (więc tańce na weselu są jeszcze bardziej poza zasięgiem), to zlokalizuj w okolicy centrum leczenia bólu. To profesjonalne kliniki, które mają zadanie uprościć życie ludziom cierpiącym z powodu bólu.

W zależności od twojej kontuzji dobiorą ci dobrą terapię. Może być to na przykład popularna akupunktura (istotnie, to faktycznie działa!), ale stosuje się również inne terapie. Kriolezja to terapia zimnem, przez co przestaje się odczuwać ból. Termolezja z kolei wykorzystuje ciepło wytwarzane przez fale radiowe. Każda z tych metod jest dobierana z osobna - aby otrzymać optymalny skutek. Klinika leczenia bólu na początku wykona niezbędne badania, a wówczas zaoferuje właściwe leczenie.

Nie panikuj zatem - nawet jeśli wesele na horyzoncie, a ty nie możesz spać przez ból kręgosłupa. Leczenie pozwoli ci przeżyć twój ślub z lekkością i uśmiechem. No, chyba że za bardzo zaszalejesz - ale wówczas możesz złościć się jedynie na siebie ;).